MENÜ
Your Cart

Dairesel Kapılar

Dairesel Kapılar

Dairesel Kapılar

Dairesel Kapılar

Ruh Halinize Uygun Yaşam Alanları

Bunlar genellikle yüksek trafik alanlarına, özellikle toplu taşıma duraklarına, alışveriş merkezlerine veya modern ofis binalarına hızlı ve etkili erişim sağlamak için tasarlanmıştır. Dairesel kapılar, hem enerji verimliliği hem de kullanıcı kolaylığı açısından avantajlar sunar. Enerji verimliliği açısından, dairesel kapılar iç ve dış hava akışını sınırlayarak ısı ve soğuk kaybını azaltır.

Dairesel kapılar, modern ve şık bir görünüm sunarlar. Çeşitli malzeme ve renk seçenekleriyle, binaların genel estetiğine uyum sağlayacak şekilde tasarlanabilirler. Bu kapılar aynı zamanda, güvenlik ve erişilebilirlik açısından da yüksek standartlar sunar. Özellikle engelli erişimi için uygun olan dairesel kapılar, her kullanıcı için kolay ve rahat bir geçiş imkanı sağlar.

Dairesel Kapılar

Teraslar, Balkonlar ve Verandalar

Dairesel veya bombeli otomatik kapı olarak bilinen kavisli kayar kapı sistemleridir.Tam daire ,yarım daire veya yay şeklinde ,uygulama biçimine göre iç ve dış bükey olarak tercih edilebilmektedir. Monador dairesel otomatik kayar kapıları size bombeli cephelerinizde veya bombeli kapı tasarımlarınızda sınırsız bir özgürlük sunmaktadır. İster iç bükey (concave) ister dış bükey (convex) veya tam dairesel uygulamaları ihtiyacınız olan her radiusta üretmek mümkün. Mekanizma içerisine gizlenen dikey emniyet fotoselleri sayesinde (perde fotosel) kanatların hareket alanının tamamı emniyet altına alınmaktadır. Gilgen’nin her modelinde olduğu gibi dairesel kayar kapılarıda yüksek düzeyde dayanıklılık ve estetik kaygılarla üretilen kullanım kolaylığı ve konforu ön planda tutan elit bir üründür. İsteğiniz doğrultusunda kapınıza RAL standartlarında elektrostatik toz boya ,eloksal renklendirme teknikleri veya paslanmaz çelik gibi çok çeşitli yüzey bitişleri uygulanabilmekte ve kanat dolgusu olarak lamine veya temperli cam emniyet camları kullanılabilmektedir. Yay biçiminde dairesel otomatik kayar kapı uygulamaları : Büyük radiusu olan cepheler içerisinde bırakılan kapı boşluklarında boşluğu tamamlayan ve bire bir boşluğun ölçüsünde imal edilen kapılardır. Çift yöne veya tek yöne ,sabitli veya sabitsiz olarak uyglanabilme olasılığı mevcuttur. Yarım dairesel otomatik kayar kapı uygulamaları : Bombeli bir cephenin tamamlayıcısı veya düz bir cephede iç veya dış bükey bir giriş oluşturmak amacıyla kullanılabilen yarım dairesel otomatik otomatik kayar kapılar ,farklı bir çok radiusta imal edilebilmekte ve zengin çözüm olanakları sağlamaktadır. Tam dairesel otomatik kayar kapı uygulamaları : Yüksek sirkülasyonlu yaya trafiği olan binalarda kullanmaya uygun bir yapıda, çift kapı prensibiyle rüzgarlık işlevi olan tam dairesel otomatik kayar kapılar, tavan konstruksiyonu, sabit ve hareketli kanatların bütünü içerisinde geniş bir antresi olan hemen her binada son derece estetik yapıda total bir kapı çözümü olma niteliğindedir.